niedziela, 24 stycznia 2010

Nowość!!! ShrimpSand - podłoże do akwariów z krewetkami
Na przełomie stycznia i lutego 2010 firma Aqua-art przewiduje wprowadzenie nowości - podłoża do akwariów z krewetekami: ShrimpSand to niezwykle funkcjonalne podłoże, o aktywnych właściwościach filtracji i uzdatniania wody. Umożliwia łatwe założenie akwarium z krewetkami. Zapewnia przez długi czas, krystalicznie czystą wodę o optymalnych parametrach.

ShrimpSand jest stworzone na bazie naturalnej wulkanicznej gleby, która spiekana z innymi, niezbędnymi materiałami oraz pierwiastkami alkaicznymi, tworzy porowatą, miękką strukturę, idealną do rozwoju naturalnej flory bakteryjnej.

Unikalna technologia ShrimpSand chroni zdrowie, właściwy rozwój i bezpieczeństwo krewetek. Dzieję się tak poprzez, absorbowanie amoniaku jak i innych zanieczyszczeń. Zapewnia ono również klarowanie wody, dzięki absorbowaniu jej zmętnień i przebarwień. ShrimpSand koryguje twardość użytej wody, oraz ustawia bufor pH, stabilizując jego wartość w idealnym, dla krewetek poziomie pH 6,5.ShrimpSand zapewnia krewetkom idealne warunki do rozrodu, rozwoju i wzrostu.


Nasza hodowla jako pierwsza w Polsce miala okazje testowac to podloze. Z cala pewnoscia jest ono dedykowane dla krewetek, ktore bardzo chetnie sie mnoza i bez problemu przechodza wylinki nawet w najmniejszych stadiach rozwoju.